POSLEDNÍ FINÁLOVÉ KOLO  NDR 2010, kam sme se probojovaly se Shakirou TADY

Srpen 2010

"Pumpování z předkožky"

31. srpna 2010 v 13:30 | Simí :)) |  Zkratky a pojmy
Noo, tak jsem si řikala co to u těch hřabců a valachů tak divně jakože vrže..."žbluňka" no to je jendo a už to mám...:D :D

Mně to přišlo vždycky tak nepříjemné když jsem na tom koni seděla :D :D tak trochu k smíchu ale jako...no, co myslíte?

=Pravděpodobně křečovité stahování pohlavních orgánů u hřebců nebo valachů, které způsobuje především v klusu rytmický vrzavý zvuk.

kon-ee.blog.cz

Úvahy na drezurním VT

30. srpna 2010 v 13:18 | Riki |  Riki-tréninky
Ahojda, tááák dnesk opět řeším, jestli v sobotu 4.9 vyrazit na drezurní veřejný tréning nebo ne. Ale nejspíše vyrazím. No a pak další otázka. jaké soutěže jít ? V červnu sem to pěkně dokopala, tak přemýšlím,  že půjdu opět Z1 a Z3, abych si tam napravila reputaci, nebo jít Z3 a DU. No fakt nevim, LA e na druhou stranu si říkám, abych si Shakirku moc neunavila,protože půjdem po kopytě a to je asi 6 km tak bych šla jenom Z1 a Z3, jenom abych se pomalu zlepšovala a zvykala si v obdélníku. Sem v něm lehce dezorientovaná a na military mě to potom posouvá na zadní příčky
       No ještě se během dneška a zítřka rozmyslím.
         

Prostě super den !!!!

28. srpna 2010 v 16:17 | Riki |  Deníček
Ahojky, tak sem se vrátila z VT. Ačkoli u nás pršelo, tak taťka a trenér v jedné osobně to nechal na mě... myslim, jestli pojedem na VT. Chvíli sem se rozmejšlela. Na kjonec sem zavelela a jelo se. Cesta tam trvala dlouho i přes to, že je to blízko, protože byla někde havárka a tak byla nehorázná kolona.
     No, ale když sem dojeli tam, tak sem si říkala, že nejspíš ani neškrtu. Ale byly tam lidi, který znám, v podstatě všechny sem tam znala. Třeba jenom od vidění. Hned jak sme složily koně, tak jsme je nasedlaly a šli si s nima trochu pracovat v kroku na uvolnění, potom se vyhlásila prohlídka parkuru Z a tak sme stejně z koní slezli. Parkur byl středně těžký, ale vzhledem k tomu, jak to klouzalo, tak to  bylo těžký. Na  o opracovišti jsme si něco málo skočily, aby sme si je moc neunavily a šly na start. Já startovala až 12, takže času bylo dost. Shakira mi celou dobu dělala radost a to i následně na parkuru. Sice se tam vloudily dvě chybky, ale tak stanese. Taťka se umístil na 3 místi a já se neumístila.
     V dalším arkuru ZL už to bylo rostě bomba. Bohužel nás honilo špatné očasí. Blížil se ořádnej slejvák. Bylo to moje druhé ZL a tak sem byla ráda, že sem ho šla čistě. NO, nakonec jsem to celé šla jediná čistě, tudíž jsem to vyhrála :) Moje rvní vítězství se Shakirou, za celé dva roky, co ji mám a hlavně sme se obě udržely v klidu a já věděla, jak řešit, jednotlivé nesnáze. :D no ja jinazvat dnešní den ??? :D

Pomocné otěže

26. srpna 2010 v 16:29 | Riki |  Deníček

Tak sem tak přemýšlela, co bych sem měla dát za článek. Vzhledem k tomu kolik lidí má blog, tak je těžký vymyslet něco originálního . Na konec sem si vybrala něco málo o průvlečných otěžích, které sem musela bohužel, dneska použít.

Riki
  
     Pomocné otěže se nikdy nesmějí používat jako náhradanza nedostatečné jezdecké umění. Nikdy se také nepoiužívají dlouhodobě a sloužív jen k tomu, aby se kůň naučil správně držet hlavu a krk.
      Cílem pomocných otěží je, aby se později již nemusely používat !!!
Průvlečné otěže by měl používat jen prfesionálové.
    Čeho nedosáhnete svým jezdeckým uměním, nevynutíte ani použitím pomocných otěží.

Zítra vám některé z průvlečných otěží krátce představím
Výběr závodů

26. srpna 2010 v 9:56 | Riki |  Riki-tréninky
Ahojky, ták dneska mám před sebou nelehký úkol. A to vybrat si jedny Hobby závody. Vybírám si ze dvou možností. Vzhledem k tomu, že v okolí se teď moc nenašlo oficiálních závodů, zvolily sme variantu aspoň Hobby.
    Přemýšlím na Čánkou u Opočna, kde bych šla 90-100 a 100 s dvojím rozesk-110-120. Nebo nad Rosicema u Chrasti, kde bych startovala v soutěži buď Zs volbou dráhy a ZL nebo druhá možnost ZL a L, ale to už není tak podstatný.
    V Čánce už sem startovala a tak bych se chtěla podívat zase někam jinam, ale v tý Čánce je top příjemný...... tak vám nevim

Skoky ve volnosti

25. srpna 2010 v 18:49 | Riki |  Riki-tréninky
Ahojky, tááák dneska sem si užila fakt super den, teda až na jeho konec, kdy se mi Libretka pokusila utéct z lonže.... Naštěstí sem ji udržela a skončilo to jenom spálenejma rukama. Ale jinak sme byly dopoledne s kámoškou venku na vycházce, kde sme ztrávily tři hodiny. No a s Libretkou a Simonem- kámošky koník skákali ve volnosti. Libretka se však připravuje na zkoušky, takže pro ni to je mnohem důležitější. Dneska večer se vrhnu na výrobu vidíí. Už se na to těšim, protože sem to nedělala už pěkně dlouho. Takže zítra se sem pokusim hodit videjko z volnosti. libretka je fakt šiknová kobylka a o tom se přesvědčíte samy.

Nabitý týden

22. srpna 2010 v 11:42 | Riki |  Deníček
Ahojky, tak jsem tu zase týden nebyla. Od pondělí sem musela chodit do školy na praxi, Začínala sem v 7hod, ráno a končila o půl 3. A potom jsem musela odjezdit tři koně a už sem nic jiného nestíhala. A v pátek jsem byla na zábavě ze které sem chtělajít v 11 a na knec sem tam zůstala až do úplného konce to sem domů dorazila o půl4 a v šest vstávala a valila zase na praxi na výstavu. Ale teď už to vypadá docela pohodově. Tak si ho chci užít a vymyslet spustu zajímavých článků a možná i nějakou tu bleskovku. Tak se zatím mějte...

konečně doma

11. srpna 2010 v 13:33 | Riki |  Deníček
Tak sem se zase vrátila od babičky, Konečně. Sice sem si odpočla, ale byla to tam docela nuda a už od balení domů mám blbou náladu, ale tentokrát, že bych do všeho kopla. Prostě víc věcí se na mě sesypalo... Za chvíli půjdu ke koníku a půjdu Scarlet a Shakiru olonžovat a potom se veme Libretka pod sedlo. Na to jediný se těším. Večer sem ještě něco hodim, ale teď už zase spěchám ke koním.

Libreta

10. srpna 2010 v 9:08 | Riki |  Má zvířátka
Jméno : Libreta
Datum nar. : 7.5.2007
Plemeno : Český teplokrevník
Matka : Lady Lyndora
Otec : Varadero
Barva : Černý hnědák
Odznaky : Hvězdička, ale není výrazná
Povaha : Milá, vnímavá, učenlivá, mazlivá avšak temperamentní svižná

Něco o její budoucnosti : Jsou jí sice teprve tři roky a je pár týdnů obsednutá, ale už víme, co s ní budeme v budoucnu dělat. Momentálně ji chystám na zkoušky, které se konají na podzim. Sice ji chystám já, ale brzo si ji převezme taťka, aby na ní udělal nějakou práci. Příští rok by začala chodit parkurky a možná i nějaký military. Ma velmi dobré předpoklady. V parkurech bychom se s ní chtěly dostat na úroveň S. A v military ? to ještě není jiste, ale Zlatá pokova a nějaký mistrák.
                    Libretka při prvním ježdění bez lonže. Je chápavá a hodná.


                                     První hodiny však probíhají za pomoci vodiče


Lepší fotky bohužel nemám, tyto jsou dělané z videa, tak brzo dodám normální fotečky.

Pár dní volna

8. srpna 2010 v 17:33 | Riki |  Deníček
Ahojky. Tak dneska odjíždím na dva dny k babičce. Už se těšim. Zase jednou dva dny nic nedělání. Dneska od ná odjela Simí a zítra má nástup na tábor, tak má docela frčák. Musí stihnout sbalit atd...
   Dneska kolem jedné odiny odpoledne sme byly jezdit. Místo závodů sme musely jít cválat. Já si vzala kobylku, kterou jezdí táta, protože ji v podstatě nikdo nezvládá. Ve cvalu s ní mám problémy i já.A Síma si vzala moje zlatíčko Shakiru. Cválaly sme po loukách na intervaly. Musely sme cválat 4x1km. Na Scarlet to byl docela mazec, ale na konec se mi ji povedlo dostat pod kontrolu a cvaly proběhlys relativně v klidu. Po odcválání sme se šly ještě projít a spěchaly domů, aby si Síma stihla sbalit dimů. Po měsíční návštěvě měla taky co balit No a pak pro ni přijel strejda a měsíc nejlepších prázdnin je pryč. No a já už musim jít na autobus, nebo mi vážně ujede.

Blbá nálada

7. srpna 2010 v 15:32 | Riki |  Deníček
Tak sme se vrátili z Pardubic. Od rána je blbý počasí a podle toho to taky vypadá... Když šel taťka na drezuru ( hodinu opracovával) tak zašalo pršet a a přes hodinu nepřestalo. Byl to fakt nehoráznej slejvák a já musela čekat pod stromama s kobylkou, protože sme neměly ustájení, a čekala na tátu, až se vrátí z drezury a parkuru.  Všude bylo plno vody a koně nechtěly chodit. Rozhodčí proto v 10:00 uspořádaly poradu. Naše soutěž sice pokračovala, ačkoli některé byly zrušeny, ale prozměnu spřeházeli pořadí soutěží a ta moje byla až na 5 hod. A navíc by cross nešlo přejít bez urazu, tak sme Shakirku odhlásily a jeli domů. Aspoň Shakira viděla, že se někam jede a přesto se nic neděje, tak to bylo pozitivní. A jednou sme zase rodina ztrávila čas pohromadě.
   Tak snad další závody vyjdou no....

Příprava na závody

5. srpna 2010 v 18:21 | Riki |  Riki-tréninky
Ahojky, tak jsme zase tu. Dneska sem si cvičně zajela drezuru CN4 a zjistila jsem, že je jednoduchá Tak snad nebudu mít žádný tichý omyl jako minule Dneska mi Shakira udělala radost, chodila pěkně. A Síma chodila konečně pěkně, po  měsíci tvrdeho ježdění už jí to na té kobylce jde, jenom už v neděli odjíždí... A po ježdění jsme šly na brigádu. Naštvala mě tam jedna paní. Její dítě jezdilo úplně suprově a ona ho pak sprdla, že jezdilo hroznbě. Chudák kluk, už ho ty koně vůbec nebaví.
   No a večer možná půjdem se Símou do hospody na večeři.

Menší pauza

1. srpna 2010 v 12:04 | Riki |  Deníček
Ahojky lidičky, omlouváme se za menší pauzičku. Bohužel, poslední dobou toho na nás bylo trochu moc, jezdit dvkrát denně, potom sme byly u babiček a pod.... Takže teď dooufám, že si každý den uděláme chviličku na nový článeček. A jinak co pořád děláme ?? Jezdíme na koni a chystáme se na závody do Pardubic 6.-8.8. Je to military a půjdu ZL, poprvé, tak se řádně chystám se Shakirkou a jinak sme teď měly menčí potíže s jednou kobylkou, která skončila v Brně na klinice, ale už ji máme doma a všechno je OK.... Tak zatím čauky a brzo v nějakým článku.
Hafici.cz Miciny.cz Konicci.cz