POSLEDNÍ FINÁLOVÉ KOLO  NDR 2010, kam sme se probojovaly se Shakirou TADY

Duben 2010

Nevim kde začít....:P

27. dubna 2010 v 18:41 | Horsíík=* |  Deníček
1. Takže V Janově to bylo úžasný....ve pátek sme šly ven a měly sme cválat a v lehkým sedu na louce. Sem měla víc jak 50% plňase tak 75% je...no a nějak sem to nečekala a Majda(ten kůň) se mnou zdrhla :D :D no a pak sme šly ještě na jízdárnu a tak lehce opracovaly a udělaly pár přechodů. Další den to samí akorát už sme krásně pomalu cválaly....už sem věděla jak na ní :P  no a jinak sme jezdily na kámošky koníkovi bez sedla jen na ohlávce tak sme si i zacválaly...V neděli jsem opracovala koně kámošce a ona tátovi a oni pak skákali. No a jinak sme dělaly blbiny jako že sme se válely na silnici když sme jely na kolečkáče nebo sme nemohly chytit kobylu ve výběhu ...:D :D Prostě nej tam =*

2. Chtěla jsem přidat nějakou teorii ale nevm jakou...=(

3. jak sem psala o tom klukovi tak mi psal jsetli nechci jít v sobotu ven....no nějaká náhoda že se mě zeptal na tuhle sobotu ( 1. MÁJ) :D :D no trochu problém že on shání dalo by se říct "kohokoliv'"  psal i ségře  a myslim, že ješt někomu....to mě jenom štve no.... Tak nevim možná půjdu... ale ségra s maminou zas budou mít kecy ty deš ven jo? no znáte to :-(

Tak se mějte zatim papa ještě jdu oběhnout =*
Jinak fotky jsou z fcb proto jsou tak malé

    

Janov=*

22. dubna 2010 v 14:24 | Horsíík=* |  Deníček
Ahojky, takže dneska razim ke kámošce do Janova.....až do neděle

Takže články asi nepřibydou možná jak proběhl den ale asi nestihnu oběhnout Sbéé....
Tak se předem všem omlouvám.
Váš Horsííík=*

Síma Rychová

Hloh

21. dubna 2010 v 18:00 | Horsíík=* |  Přírodní léčba koní

Hloh (Crataegus)

  • příznivě ovlivňuje činnost srdce
  • napomáhá při schvácení kopyt

Téměř všechny části hlohu obsahují vitamin C, histamin, aminy, třísloviny a flavonoidy. Hloh je jedním z přirozených léčiv, které se používají k posílení srdce nebo se jimi stabilizuje krevní tlak. Jako u lidí, tak i u starých koní klesá výkon srdce, proto je dobré preventivně podávat hloh. Hloh můžeme použít také jako doplněk léčby při zánětu kosti střelkové nebo při schvácení kopyt. Aby se projevily léčivé účinky hlohu, je třeba ho koním podávat delší dobu, minimálně čtyři až šest týdnů.

hloh.jpg

Použití:
Z hlohu lze připravit čaj, kterým přelijeme krmivo nebo hlohové kapky, které připravíme vylouhování hlohu v alkoholu. Kapky se dají nakapat na jakýkoli pamlsek, který má váš kůň v oblibě.

zdroj : konicci.cz

Horse cup

19. dubna 2010 v 11:05 | Horsíík=* |  Deníček
Ahojky, tak jsem v soutěži Horse Cup....

HLASUJTE ALE PODLE SEBE CO SE VÁM LÍBÍ


Jsem tam s fotkou Lilly Fee....takoý hnědý ponclík...
¨
Tak hlasujte pro nej fotku ;-)

Cukr a tvrdé pečivo

18. dubna 2010 v 13:38 | Horsíík=* |  Krmení
Spousta z nás určitě vždycky donese do stáje koníkovi nějakou dobrotu.
Cukr nebo tvrdé pečivo? Koně potěší oboje. Specialisté na to mají jiný názor.
No občas rozhodně nějaká dobrota neuškodí. Ale všeho s mírou.

cukr.jpg

Chmel obecný

18. dubna 2010 v 13:28 | Horsíík=* |  Přírodní léčba koní

Chmel obecný (Humulus lupulus)

  • upravuje činnost trávicí soustavy při poruchách trávení, křečích a nadýmání
  • výrazně přispívá k uklidnění nervózních koní

Květy chmele obsahují silice, hořčiny a třísloviny, které tvoří sekret lupulin. Lupulin působí antisepticky, podporuje chuť a zmírňuje křeče, má proto blahodárné účinky na trávení. Svého popudlivého, neklidného nebo náladového koně můžeme uklidnit chmelovým čajem nebo tonikem. Pokud potřebujete uklidnit zvláště nervózního koně před jakoukoli psychicky náročnou situací, např. před dlouhou přepravou, nakapejte mu do huby několik kapek silnějšího chmelového čaje (Bachova květová terapie).

chmel.jpg

Použití:
Z chmele připravíme čaj pro vnitřní použití, můžeme použít i jednotlivé chmelové květy, které přelijeme horkou vodou, po 15 minutách scedíme a čajem přelijeme krmivo. Sušený chmel lze zakoupit v lékárně.

zdroj : konicci.cz

HRY 17.4.2010

17. dubna 2010 v 21:30 | Simí |  Treninkový deníček
Tak nakonec sem se divila sem měla Ságu a jely jsme 80cm no uvidíte jak to dopadlo. No už sem trošku v odlehčeným sedu jela....zezačátku :D Jinak pište chyby co třeba uvidíte na tom videu. Snesu kritiku a navíc vidim, že jste opravdu koukali na video.
No a jedna otázka. Jestli víte co byl důsledek mého pádu. Napovím, že mi vypadl třmen ale není to jenom tím. Pokuste se to zformulovat nějak :D :D pokud se vám chce...

Moje kritika : uplně zbytečně sem házela rukama, vypadávaly mi třmeny ( hlavně tim že bylo blby sedlo) a samozřejmě ten zbytečný pád :-(

Fotky budou asi v úterý....v pondělí mi je na koníkách dá kámoška...:-) Myslí, že budou docela pěkné :-)


Dneska na Suchou....>>>>za Lílou=*

17. dubna 2010 v 9:04 | Horsíík=* |  Deníček
Takže vyrážim na Suchou, ale pojedu asi jen 60tku...:-( ještě se zeptám no...Ale štve mě, že jedna holka ( nemá ani licenci, já jo) a ona si může jet 80tku.....sice na velkým koni ale stejně ....Lilly 80tku v poho dá když chodila veřejňáky 70/80...a klidně by skočila i víc si myslim....Nevím proč nemůžu a ona jo :-( To je tak NESPRAVEDLIVÝ

No nic ale nebudu si kazit den a můžu bejt ráda, že něco vůbec jedu ;-) Tak držte palce. S mýma zkušennostma před licencí co jsem spadla a zapomněla na skok :D :D no snad to bylo jenom před licencí ;-) doufám

No nebudu tu psát nějaký sloh....tak se mějte ahooj a budou fotky, možná video...

Menší PAUZA!

15. dubna 2010 v 15:08 | Horsíík=* |  Deníček
Jak ste si všimli od začátku dubna blog nějak zanedbávám

Je to z důvodu

  • nedostatku času
  • nevím co přidávat
  • škola -zase začínaj  písemky
NOVINKY!
  Ale na ty není nikdo zvědavej stejně...

1.)Takže v sobotu jedu hry na Líle=* ale nejsíš jen 60tka =(
2.) Další víkend jedu ke kámošce ke koníkům =)
3.) A líbí se mi jeden pěknej kluk! Má hnědý vlasy a oči....hnědý oči to je moje=*

No a to je asi vše...články budu přidávat ale pouze když budu mít čas a bude se mi chtít. Rozhodně nekončím a brzo budu zpět na plný úvazek.

Jinak doufám, že si mě Sbéé nebudou mazat. Tak zatím....
kon-ee.blog.cz

Obraty + přilnutí

10. dubna 2010 v 16:13 | Horsíík=* |  Učíme se jezdit
Po příchodu na jízdárnu musíme koníka uvolnit a mírně opohybovat, by nebyl ztuhlý a aby se mu plynule prohřálo svalstvo. V další jízdárenské práci používáme většinou řadu obratů, kruhů, vlnovek a oblouků. K tomu je důležité vědět, že musíme jinak pracovat s mladým koníkem a jinak se zkušeným profesionálem. S mladým koněm se zaměříme na to, aby se naučil chodit na rovných čarách, později velkých kruzích, a měnit směr budeme pomocí diagonál. Malé kruhy a vlnovky ještě nebudeme požadovat. Naproti tomu starší kůň, který už je jezdecky správně osvalený, je v rovnováze, jde pravidelně, uvolněně na přilnutí, je schopný zvládnout i malé kruhy, vlnovky, osmičky, obloukem změnit směr, pohyb klusem, případně i cvalem apod. Důležité je (u obou koní), aby šli stále ve stejném rytmu a neztratili uvolnění.

Vysvětlení pojmů z textu

PŘILNUTÍ = Kůň se stále a měkkce opíra do udidla a ochotně přijímá pobídky jezdce


koník na přilnutí
Moje kresby :D :D

8. dubna 2010 v 18:32 | Horsíík=* |  Kresby
 Tak tady pár mých kreseb z toho jedna nedodělaná :D :D + BONUS  ještě jeden koník kterýho sem kreslila když sem byla malá :D :D

kon-ee.blog.cz

Dnešek

3. dubna 2010 v 22:48 | Horsíík=* |  Deníček
Takže u nás ve vesnici máme zámek a jsou ty zámecké stáje. No tak jsem sebrala odvahu a šla se zeptat jestli by nebylo možný si tam zajezdit.

No pan Růžička (vetrinář co se tam o koně stará ) tam nebyl. Ale 2 ošetřovatelé se mě ptali jak dlouho jezdim a že když mám licenci tak, že by to možná šlo. Mají tam teď 6 koní.
Z toho 2 neobsedlý, 2 obsedlý teprve rok a pak 2 na kterých bych snad mohla jezdit. Hlavně na jednou 12-ti letým Hepíkovi. Je podobnej Líle akorát je větší

Akorát i kdyby to náhodou vyšlo tak by mě rodiče neplatili 250Kč na Suchý což 1000Kč za měsíc a ještě tady taky kolem 200Kč.


No nic tak to je pro dnešek vše tak zítra papa


Hepík=*

TIPY 0.1 - Drezura na zzvj

2. dubna 2010 v 13:28 | Horsíík=* |  ostatní
V drezuře rozhodčí hodnotí hlavně váš sed. Proto zachovejte klid když vám kůň třeba nacválá na vlnovce.  Paty byste měly mít hluboko dolů a mít pomyslnou přímku ucho, rameno, kyčel, pata. Měli byste vyjíždět obraty. Dávat si pozor na pěst palcema na horu. Na obdélník vjet už s připraveným koněm. Kůň by se neměl loudat. Můžete mít šporny i bičík. Většinou se jezdí úloha Z1. Rozhodčí dost kritizují cvik kruhy změnit. Tak bacha na to. 
 Na podrobnosti na které byste se chtěli zeptat pište pod článek ;-)

Článek NEKOPÍROVAT!!!
Na fotce já na Lilly Fee a jinak paty třeba nemám dolů.


ZZVJ - teorie

2. dubna 2010 v 13:14 | Horsíík=* |  ZZVJ
Takže mě napadlo sem dát otázky co jsme měly v teorii

Samozřejmě si nevzpomenu na všechny, ale snad někomu pomůžou i tyto. Takže pět prvních otázek =)  Samozřejmě otázky jsou pokaždé jiné. Ale můžou se tam tyto otázky objevit.

1.) Co znamená červená stuha na ocase?
2.) Správný sed?
3.) Vodění koně?
4.) Kdy nosíme helmu?
5.) Kde najdeme korunku?

Odpovědi

1.) kůň kope
2.) přímka - ucho, rameno, kyčel, pata
3.) koně vedeme vždy na uzdečce
4.) pokaždé když sedneme na koně
5.) na noze koně (nad kopytem)

Kdyby někdo chtěl vědět více, že bude dělat licenci brzo stačí napsat třeba na icq 399077929 a já vám napíšu to co si pamatuji.  Jinak my jsme si z holkama v pohodě všichni radily. Ale bylo to docela lehoučký.
Hafici.cz Miciny.cz Konicci.cz